1 miejsce — Młodzież Zapobiega Pożarom — eliminacje miejskie

14 mar­ca 2012 r. w Szkole Pod­sta­wowej Nr 5 w Żarach odbył się Miejs­ki Turniej Wiedzy Pożar­niczej „Młodzież zapo­b­ie­ga pożarom”, którego celem jest pop­u­lary­zowanie wśród dzieci i młodzieży zna­jo­moś­ci przepisów prze­ci­w­pożarowych, zasad postępowa­nia na wypadek pow­sta­nia pożaru, prak­ty­cznych umiejęt­noś­ci posługi­wa­nia się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz poz­nanie his­torii ochrony prze­ci­w­pożarowej. W turnieju brały udzi­ał drużyny ze szkół pod­sta­wowych i gim­nazjum.

W kat­e­gorii gim­nazjum, bezkonkuren­cyjni okaza­li się uczniowie naszej szkoły. Pier­wsze miejsce zdobyła Justy­na Jas­trzęb­s­ka z klasy III c, zaś drugie Karol Bija­ta z II a. W punk­tacji drużynowej również zwyciężyło Gim­nazjum Nr 3 w Żarach.

Reprezen­tac­ja Gim­nazjum Nr 3 w Żarach: Justy­na Jas­trzęb­s­ka, Moni­ka Markiewicz, Karol Bija­ta. Opiekun: mgr Tomasz Chmielews­ki

Turniej jest ważnym ogni­wem eduka­cyjnym w real­iza­cji zadań ochrony prze­ci­w­pożarowej oraz jed­nym ze sposobów na przy­go­towanie uczniów do pełnego, skutecznego i odpowiedzial­nego uczest­nict­wa w życiu dorosłego społeczeńst­wa. Zma­gania pole­gały na rozwiąza­niu tes­tu pisem­nego zaw­ier­a­jącego 25 pytań. Najlepiej rozwiązany test był prze­pustką dla dwóch uczniów z każdej kat­e­gorii wiekowej na elim­i­nac­je powia­towe, które odbędą się 20 mar­ca w Jed­nos­tce Straży Pożarnej w Żarach.