2 Ogólnopolska Edycja Sowa Matematyczna

W czwartek 29 listopa­da 2012 w gabi­ne­tach 2 i 42 pod okiem pani Joan­ny Bog­danow­icz –koor­dy­na­to­ra konkur­su w naszej szkole, i pani Danu­ty Paciorek odbyła się „SOWA MATEMATYCZNA”, czyli konkurs matem­aty­czny dla uczniów gim­nazjum. Uczniowie naszej szkoły pisali konkurs w wer­sji papierowej, co ciekawe ,  w 4‑osobowych zespołach. Przez 60 min­ut do wyko­na­nia było 30 zadań na zróżni­cow­anym stop­niu trud­noś­ci. Klasy I i II  pisały „TALESA” w jed­nej kat­e­gorii, nato­mi­ast III klasy „ARCHIMEDESA”.
Zada­nia konkur­sowe były dość trudne, więk­szoś­ci mate­ri­ału nawet nie prze­r­o­bil­iśmy, więc liczymy, że przy „strze­la­niu” dopisało nam szczęś­cie i z niecier­pli­woś­cią czekamy na wyni­ki.  I pojaw­ia się pytanie: „Czy za rok ponown­ie weźmiemy udzi­ał?” odpowiedź brz­mi :”OCZYWIŚCIE!”
Jeśli też chci­ałbyś rozwiązać te zada­nia i sam ocenić swo­je możli­woś­ci , arkusz konkur­sowy zna­jdziesz na naszej stron­ie.