Bezpieczne wakacje 2014

Akc­ja “BEZPIECZNE WAKACJE 2014” rusza już 1 czer­w­ca i adresowana jest do dzieci i młodzieży szkol­nej w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest pod­niesie­nie bez­pieczeńst­wa dzieci i młodzieży w cza­sie spędza­nia wol­nego cza­su, uświadomie­nie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem. Akc­ja prowad­zona jest we współpra­cy ze szkoła­mi, wydzi­ała­mi oświaty gmin, kura­to­ri­a­mi, komen­da­mi Policji i Straży Pożarnej, w opar­ciu o mate­ri­ały przy­go­towane przez ekspertów oraz udostęp­nione przez PTTK.

W tym roku odbędą się również dwa konkursy.
Od 1 czer­w­ca w ramach akcji prowad­zony jest konkurs plas­ty­czny dla dzieci i młodzieży
— “Moje Bez­pieczne Wakac­je 2014” — patronat hon­orowy objęło Min­is­terst­wo Edukacji Nar­o­dowej
oraz infor­maty­czny
— “Inter­ak­ty­wny Pro­dukt IT” — patronat Min­is­terst­wa Admin­is­tracji i Cyfryza­cji.

Uczest­ni­cy mogą w nich wygrać niepow­tarzalne nagrody. Jed­ną z głównych nagród jest rejs statkiem szkole­niowym NAWIGATOR XXI Akademii Morskiej!

Zaprasza­my do przyłączenia Waszej szkoły do akcji. Wystar­czy na stron­ie www.BezpieczneWakacje.pl (zakład­ka dołącz) przesłać zgłosze­nie oraz:

1) przeprowadz­ić zaję­cia o tem­atyce bez­pieczeńst­wa, na pod­staw­ie gotowych sce­nar­iuszy (dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat pobierz, od 9 do 12 lat pobierz, od 13 do 16 lat pobierz)

2) lub umieś­cić baner infor­ma­cyjny akcji na stron­ie inter­ne­towej Waszej szkoły.

Sce­nar­iusze i banery moż­na pobrać ze strony inter­ne­towej www.BezpieczneWakacje.pl

Szkoły, które przyłączą się do akcji mogą otrzy­mać gotowe ulot­ki i plakaty infor­ma­cyjne oraz cer­ty­fikat potwierdza­ją­cy uczest­nict­wo w akcji. Zachę­camy do rozwieszenia tych mate­ri­ałów w Waszej szkole. Wpłynie to pozy­ty­wnie na wiz­erunek oraz zwięk­szy zau­fanie rodz­iców i dzieci.

W ubiegłym roku akcją eduka­cyjną BezpieczneWakcje.pl zostało obję­tych blisko mil­ion dzieci! W akcję włączyło się kil­ka tysiecy placówek eduka­cyjnych oraz pon­ad set­ka komend Policji i Straży Pożarnej. Już ter­az moż­na zobaczyć opinie o ostat­niej edy­cji zobacz, pod­czas której odbył się także konkurs plas­ty­czny Moje Bez­pieczne Wakac­je. Tysiące prac oce­nionych zostało przy udziale ekspertów Akademii Sztu­ki.

BezpieczneWakacje.pl — 2014 — to mogą być wakac­je Two­jego życia!