Turniej piłki nożnej gimnazjalistów

Uczniowie z żars­kich gim­nazjów w ramach pro­gra­mu prewen­cyjnego „Bez­pieczne Gim­nazjum” wzięli udzi­ał w „Turnieju pił­ki nożnej” zor­ga­ni­zowanym przez Zespół ds. Nielet­nich i Patologii Komendy Powia­towej Policji w Żarach.

W piątkowy /24.10/ poranek hala sportowa w Gim­nazjum nr 3 zapełniła się młody­mi piłkarza­mi. Uczniowie z żars­kich gim­nazjów wzięli udzi­ał w „Turnieju pił­ki nożnej” zor­ga­ni­zowanym przez st. asp. Pawła Ste­fana z Zespołu ds. Nielet­nich i Patologii Komendy Powia­towej Policji w Żarach. Z uwa­gi na aurę, turniej odbył się na hali, orga­ni­zowany jest już od kilku lat, w ramach pro­gra­mu prewen­cyjnego „Bez­pieczne Gim­nazjum”. Celem orga­ni­zowanych zawodów jest prze­niesie­nie zasad przestrze­ganych w sporcie również do życia codzi­en­nego tych młodych ludzi. Akc­ja ma na celu propagowanie wśród młodzieży właś­ci­wych postaw. W ramach pro­gra­mu „Bez­pieczne Gim­nazjum”, polic­jan­ci odwiedza­ją również uczniów szkół gim­naz­jal­nych, z który­mi roz­maw­ia­ją na tem­at odpowiedzial­noś­ci prawnej nielet­nich oraz porusza­ją tem­aty związane z umiejęt­noś­cią przewidy­wa­nia ujem­nych skutków nieod­powied­niego zachowa­nia oraz łama­nia prawa.

W piątek zawod­ni­cy wal­czyli na boisku zgod­nie z zasada­mi „fair play”. Prezen­towali postawy i normy wartoś­ci ucz­ci­wej gry na boisku, gdzie zwycięst­wo należy osiągnąć, jed­nak nie za wszelką cenę. Po wyrów­nanej walce wyło­niono zwycięską drużynę:

I- miejsce zajęło Gim­nazjum nr 3 w Żarach

II- miejsce Społeczne Gim­nazjum z Żar

III- miejsce uczniowie z Ochot­niczego Huf­ca Pra­cy w Żarach.

W turnieju wyło­niono również „króla strzel­ców”, został nim Mikołaj Benesz ze Społecznego Gim­nazjum w Żarach oraz najlep­szego bramkarz, którym został Dami­an Kowal­s­ki z Gim­nazjum nr 3. Zwycięskie drużyny oraz zawod­ni­cy otrzy­mali nagrody sfi­nan­sowane ze środ­ków przez­nac­zonych na pro­gramy pro­fi­lak­ty­czne z Miejskiej Komisji Rozwiązy­wa­nia Prob­lemów Alko­holowych w Żarach. Wszyscy uczest­ni­cy po roze­granych meczach mieli zapewniony poczęs­tunek.

Grat­u­lu­je­my zwycięz­com oraz wszys­tkim uczniom, którzy wzięli udzi­ał w turnieju. Zaprasza­my do udzi­ału za rok!

Podz­iękowa­nia skierowano do dyrek­to­ra Gim­nazjum nr 3 Pana Jac­ka Olczy­ka za udostęp­nie­nie hali sportowej oraz Pana Andrze­ja Krzy­wdz­ińskiego –ani­ma­to­ra na boiskach „Orlik” z MOSRiW, który był sędz­ią w turnieju. Słowa wdz­ięcznoś­ci skierowano również dla ratown­ików medy­cznych z WOPR Preze­sa Zbig­niewa Zdz­i­towieck­iego oraz ratown­i­ka medy­cznego Artu­ra Mar­cza­ka, którzy zabez­piecza­li imprezę od strony medy­cznej.

Turniej pił­ki nożnej gim­naz­jal­istów

źródło: http://zary.lubuska.policja.gov.pl/serwis_informacyjny/aktualnosci/turniej_pilki_noznej_gimnazjalistow