Konkurs Pięknego Czytania

26 mar­ca br. bib­liotekarze naszej szkoły — p. Agniesz­ka Marcini­ak-Wołodźko i p. Andrzej Siwik — przeprowadzili Konkurs Pięknego Czy­ta­nia. To już XVII edy­c­ja tej imprezy. Jurorzy: p. Mag­dale­na Płaza, p. Mał­gorza­ta Ostrows­ka, p. Mag­dale­na Kińs­ka oraz p. Mał­gorza­ta Malews­ka wysłuchali 17 uczest­ników wyło­nionych do Konkur­su przez nauczy­cieli polonistów w drodze wcześniejszych elim­i­nacji kla­sowych.

Uczniowie — czytel­ni­cy mieli za zadanie przeczy­tać wylosowany frag­ment powieś­ci, podczas którego oce­ni­ane były: dykc­ja, płyn­ność czy­ta­nia i mod­u­lac­ja gło­su. W tym roku czy­tane były frag­men­ty następu­ją­cych powieś­ci: “Wiel­ka księ­ga psot. Hania Humorek” Megan McDon­ald, “Bard­zo Fajny Gigant” Roland Dahl oraz “Kro­ni­ki Archeo. Kląt­wa złotego smo­ka” Agniesz­ki Stel­maszyk. Po przesłucha­ni­ach uczest­ników jury przyz­nało tytuły Lau­re­atów szkol­nego eta­pu Konkur­su Pięknego Czy­ta­nia następu­ją­cym uczniom: Alek­sandrowi Bartkowiakowi (kat­e­go­ria: klasy III-IV), Zofii Pawlaczyk (kat­e­go­ria: klasy V‑VI) i Alek­san­drze Ślip­ko (kat­e­go­ria: klasy VII-VIII szkoły pod­sta­wowej i III gim­nazjum). Kole­jny etap tego Konkur­su odbędzie się 26 kwiet­nia br. w MBP w Żarach.
Serdecznie grat­u­lu­je­my i trzy­mamy moc­no kciu­ki!

Zdję­cia