Poznajemy atrakcje naszego regionu

17 maja br. Szkoła Pod­sta­wowa nr 5 im. Pol­s­kich Noblistów w Żarach goś­ciła grupę uczniów i nauczy­cieli z Annahütte. Było to już kole­jne spotkanie w ramach współpra­cy pol­sko-niemieck­iej, której celem jest propagowanie nau­ki języków obcych.

Pier­wszym punk­tem pro­gra­mu było zwiedzanie Dawnej Kopal­ni Babi­na na tere­nie Geop­arku Łuk Mużakowa. Uczniowie podzi­wiali bar­wne akwe­ny wodne, ćwiczyli umiejęt­noś­ci językowe. Wspól­nie wykon­ali maki­ety przed­staw­ia­jące uksz­tał­towanie terenu, florę i faunę Geop­arku.

Popołud­nie upłynęło pod znakiem sportowych konkurencji, które bard­zo zin­te­growały uczniów. Drużyny składa­jące się z pol­s­kich i niemiec­kich sportow­ców doskonale współpra­cow­ały na boisku. Uko­ronowaniem wielo­let­niej współpra­cy i przy­jaźni było zaw­iesze­nie na hon­orowym miejs­cu tabl­i­cy z cer­ty­fikatem Lubuskiej Szkoły Europe­jskiej, którą otrzy­mała Żars­ka Piąt­ka uczest­nicząc i wygry­wa­jąc w konkur­sie orga­ni­zowanym przez Urząd Marsza­łkows­ki Wojew­ództ­wa Lubuskiego w Zielonej Górze. Na pożeg­nanie trady­cyjnie wypuś­cil­iśmy balony z logo naszej współpra­cy. Wspól­nie spęd­zony czas w miłej i przy­ja­ciel­skiej atmos­ferze na zawsze pozostanie w naszej pamię­ci.  Z niecier­pli­woś­cią czekamy na kole­jne spotkanie.

Pro­jekt był współ­fi­nan­sowany ze środ­ków UE z PNWM za pośred­nictwem Eurore­gionu Spre­wa- Nysa- Bóbr.

Zdję­cia