Dyskusyjny Klub Książki — spotkanie drugie

9.10.2019r. w Miejskiej Bib­liotece Pub­licznej w Żarach po raz drugi odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, do którego należą  uczniowie klasy 1b. Tym razem poz­nali oni przy­gody „Błyska – najpiękniejszej rybki w oceanie” Mar­cusa Pfis­tera.  Po wysłucha­niu utworu dysku­towali na temat przygód Błyska i koleżeństwa, wzięli udział w zabawach ruchowych, zaję­ci­ach plas­ty­cznych i rozwiązy­wali quiz.

Błysk to piękna, ale zarozu­mi­ała i samol­ubna rybka. Nie lubi się dzielić, przez co traci wszys­t­kich kolegów. Staje się bardzo samotny. Idąc za radą ośmior­nicy Wandy, Błysk próbuje się zmienić. Co musi zro­bić, by odzyskać utra­conych przy­jaciół dowiecie się po przeczy­ta­niu książki „Błysk– najpiękniejsza rybka w oceanie”.
Pole­camy! Uczniowie klasy I b