Aktywna edukacja — spotkanie z Panią Burmistrz Danutą Madej

Akty­w­na edukac­ja miała zawsze wielu zwolen­ników. Uczniowie i nauczy­ciele ze Szkoły Pod­sta­wowej nr 5 w Żarach postanow­ili stworzyć włas­ny pro­jekt, w przeko­na­niu, że nau­ka poza szkołą rozwi­ja wyobraźnię, uczy samodziel­noś­ci, inspiru­je do zadawa­nia pytań, rozwi­ja pewność siebie, łączy różne dziedziny nau­ki, a przede wszys­tkim ma przełoże­nie na rzeczy­wis­tość.

Zapro­ponowano uczniom między inny­mi lekcję o pra­cy urzęd­ników na rzecz mieszkańców naszego mias­ta, którą przeprowadz­iła Pani Bur­mistrz Danu­ta Madej. Uczniowie dowiedzieli się, jakie sprawy mogą załatwić w Urzędzie Mias­ta, czym się zaj­mu­ją ludzie tu pracu­ją­cy, jakie wprowad­zono ułatwienia mieszkań­com w ostat­nim cza­sie. W drugiej częś­ci spotka­nia Pani Bur­mistrz odpowiadała na pyta­nia uczniów doty­czące jej pra­cy, zain­tere­sowań i pasji. Uważam, że była to naprawdę ciekawa lekc­ja, a na dodatek przeprowad­zona w niecodzi­en­ny sposób. Na pewno każdy z nas wyniósł z niej coś dla siebie — powiedzi­ała jed­na z uczest­niczek spotka­nia.

Zdję­cia ze spotka­nia