Żarskie Fryderyki Filmowe

8 maja 2018 r. w Lunie odbył się II Międzyszkol­ny Konkurs Fil­mowy „Żarskie Fry­dery­ki Fil­mowe” orga­ni­zowany przez Szkołę Pod­sta­wową nr 1 w Żarach pod patronatem Lubuskiego Kura­to­ra Oświaty, Pani Ewy Rawy, Bur­mistrza Mias­ta Żary, Pani Danu­ty Madej oraz pod patronatem medi­al­nym Telewiz­ji Region­al­nej. Udzi­ał wzięły drużyny z żars­kich szkół pod­sta­wowych: SP 1, SP 3, SP 5 i SP 8.

Zadaniem pię­cioosobowych zespołów  było nakręce­nie fil­mu, który naw­iązy­wał do lek­tu­ry “Opowieś­ci z Narnii. Lew, czarown­i­ca i stara szafa” C. S. Lewisa. W cza­sie turnieju drużyny musi­ały wykazać się wiedzą z zakre­su sztu­ki fil­mowej.

Konkurs podzielony był na dwie częś­ci:

I Konkurenc­je:

- Jak to leci­ało?

- Sound­track

- Ludzie fil­mu

- Wiedza o filmie

II Pokaz filmów przy­go­towanych przez uczest­niczące w konkur­sie szkoły – adap­tac­ja  książ­ki „Opowieś­ci z Narnii”. Każdy z zaprezen­towanych filmów zro­bił na odbior­cach duże wraże­nie.

Nasza szkoła zajęła II miejsce!

Zwyciężyła druży­na ze Szkoły Pod­sta­wowej nr 3, III miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Pod­sta­wowej nr 1, a IV ze Szkoły Pod­sta­wowej nr 8.

Reprezen­tan­ci szkół otrzy­mali nagrody oraz stat­uetkę Fry­dery­ka. GRATULUJEMY!