Zajęcia z doradztwa zawodowego

Uczniowie klas 7a i 7b w bieżą­cym roku szkol­nym na zaję­ci­ach z doradztwa zawodowego określali swoje zain­tere­sowa­nia, umiejęt­ności i kom­pe­tencje. W ten sposób przy­go­towywali się do wyboru szkoły pon­ad­pod­sta­wowej i przyszłego zawodu. Decyzję tę pode­jmą w przyszłym roku szkol­nym. Aby poz­nać kwal­i­fikacje i kom­pe­tencje obow­iązu­jące w różnych zawodach zaprosili do szkoły ratown­ika medy­cznego, p. Emilię Pień, odbyli 2 wiz­yty studyjne w miejscu pracy polic­janta, p. Syl­wii Try­burskiej, i kos­me­ty­czki, p. Syl­wii Maciejak.

Wiz­yty te były ciekawe, uczniowie zadawali wiele pytań, na które otrzy­mali rzetelne i wycz­er­pu­jące odpowiedzi. Mamy nadzieję, że spotka­nia z przed­staw­icielami zawodów pomogą uczniom w trafnym wyborze przyszłego zawodu.