Wszystkie Kolory Świata — podsumowanie

Uczniowie SP 5 w Żarach wzięli udzi­ał w VI edy­cji pro­jek­tu UNICEF “Wszys­tkie Kolory Świa­ta”. Do pro­jek­tu przys­tąpili uczniowie kl. I — VIII. W I etapie poz­nali prob­le­my dzieci na świecie, na pod­staw­ie mate­ri­ałów UNICEF zapoz­nali się z sytu­acją dzieci z różnych częś­ci świa­ta. Następ­nie odbyli podróże przez kon­ty­nen­ty, wybrali kraj, z którego będzie pochodz­iła lalecz­ka, zebrali o nim infor­ma­c­je. W II etapie uczniowie na pod­staw­ie szablonu włas­noręcznie pro­jek­towali i szyli szma­ciane lalecz­ki. Każ­da z nich otrzy­mała akt urodzenia-nadano jej imię, przyp­isano kraj, z którego pochodzi. W akcie znalazły się również rysun­ki i zdję­cia laleczek.

Nasza szkoła wzięła również udzi­ał w konkur­sie na najbardziej ory­gi­nal­ną laleczkę. W dniu pod­sumowa­nia — Dniu Wszys­t­kich Kolorów Świa­ta 17 mar­ca 2022 r. w szkole odbyła się wys­tawa laleczek przy­go­towanych przez uczniów. Tego dnia zaprosil­iśmy do szkoły rodz­iców, dzi­ad­ków, opiekunów, a każdy z nich mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jed­nocześnie ura­tować życie dziecku, przekazu­jąc na ten cel darow­iz­nę. Uczniowie wykon­ali 31 laleczek, wszys­tkie znalazły swoich opiekunów. Udało się nam zebrać 600, 00 zł.

Bard­zo cieszmy się, że mogliśmy wziąć udzi­ał w pro­jek­cie, a zebrane pieniądze przekazać na rzecz ratowa­nia życia dzieci na świecie.