Mamy finał!!!

W Lipinkach Łuży­c­kich odbyły się Powia­towe Zawody w Sztafe­towych Bie­gach Przeła­jowych. Wśród młod­szych i starszych chłopców ze szkół pod­sta­wowych awans do zawodów wywal­czyły zespoły z naszej szkoły. Nasze drużyny spisały się wyśmieni­cie, pla­su­jąc się na podi­um. Roczni­ki 2012/13 wys­tąpiły w składzie: Igna­cy Matu­si­ak-Char­chalis, Fil­ip Maszkows­ki, Bar­tosz Bochoń, Miłosz Grzywaczyk, Michał Iwanow i Bartek Radusiewicz. Chłop­cy byli najmłod­szym zespołem w staw­ce dziewię­ciu szkół, a do zło­ta trochę zabrakło, ale zdoby­ty brą­zowy medal to powód do dumy dla nas wszys­t­kich.

Rocznik 2010/11 stoczył bard­zo wyrów­nany poje­dynek z SP Bieniów. Rywal­iza­c­ja trwała aż do samego koń­ca, ostate­cznie rzutem na taśmę wygral­iśmy o 3–4 cm!!! Zwycięs­ki zespół wys­tąpił w składzie: Oli­wier Gór­ni­ak, Marcin Maciejew­s­ki, Alek­sander Kalem­ba, Fil­ip Franczuk, Ros­toslav Kos­towych i Fil­ip Rewaj i oni będą reprezen­tować SP 5 w Finale Wojew­ódzkim w Babi­moś­cie 17 październi­ka 2024 r.