Młodzież Zapobiega Pożarom 2009 — powiaty

W dniu 26 mar­ca 2009 r. w siedz­i­bie Komendy Powia­towej Państ­wowej Straży Pożarnej w Żarach. przeprowad­zono powia­towe elim­i­nac­je Ogólnopol­skiego Turnieju Wiedzy Pożar­niczej “MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Mias­to Żary reprezen­towało, aż trzech uczniów Gim­nazjum Nr 3: Arka­diusz Jędrze­jczak, Karol Cydzik, Grze­gorz Chudzik. Pomi­mo wspani­ałego sukce­su w elim­i­nac­jach miejs­kich, tym razem na powiat­ach “nasi dziel­ni straża­cy” zajęli 4 i 5 lokatę. Do ścisłego finału kwal­i­fikowały się tylko trzy pier­wsze miejs­ca.

W wyniku elim­i­nacji Jury w składzie:
prze­wod­niczą­cy: mł. kpt. Stanisław Lesi­ak — zastęp­ca komen­dan­ta powia­towego PSP w Żarach
sekre­tarz: dh Radosław Pogorz­elec — sekre­tarz Zarzą­du Odd­zi­ału Powia­towego Związku Ochot­niczych Straży Pożarnych w Żarach
członkowie komisji:
mł. kpt. Marek ławrec­ki — dowód­ca jed­nos­t­ki ratown­ic­zo gaśniczej PSP w Lub­sku
st. kpt. Grze­gorz Lisik — kierown­ik sekcji d/s kon­trol­no rozpoz­naw­czych
st. kpt. Paweł Hryniewicz — kierown­ik sekcji d/s oper­a­cyjnych