1 miejsce — Młodzież Zapobiega Pożarom 2010 — eliminacje miejskie

17 mar­ca 2010 roku zostały przeprowad­zone elim­i­nac­je miejskie Ogólnopol­skiego Turnieju Wiedzy Pożar­niczej „Młodzież zapo­b­ie­ga pożarom”. Do konkur­su przys­tąpiło sie­dem żars­kich szkół, które we wcześniejszych ter­mi­nach przeprowadz­iły elim­i­nac­je środowiskowe i spośród 57 uczniów wyłoniły swoich reprezen­tan­tów na wyższy szczebel. W elim­i­nac­jach miejs­kich udzi­ał brały 3‑osobowe reprezen­tac­je następu­ją­cych szkół pod­sta­wowych i gim­naz­jal­nych z terenu Żar: SP 2, SP 5, SP 8, SP 10 i Gim. 1, Gim. 2 i Gim. 3.
Zwycięzcą elim­i­nacji miejs­kich w grupie I — szkół pod­sta­wowych została uczen­ni­ca SP 5 – Klau­dia Dziuk, drugie miejsce zajął Bartłomiej Borows­ki ze Szkoły Pod­sta­wowej nr 10, a trze­cie miejsce po dogry­w­ce zajął Kamil Kowal­czyk – uczeń Szkoły Pod­sta­wowej nr 5.
Zwycięst­wo w elim­i­nac­jach miejs­kich w grupie II — gim­naz­jal­nej należało do Gim­nazjum nr 3: pier­wsze miejsce zajął Prze­mysław Ser­wińs­ki (Gim­nazjum nr 3), drugie miejsce zajął Olaf Małek (Gim­nazjum nr 3), a trze­cie miejsce zajął uczeń Gim­nazjum nr 2 – Gabriel Gardz­i­jew­s­ki.
W klasy­fikacji zespołowej młod­szej grupy wiekowej pier­wsze miejsce zajęła Szkoła Pod­sta­wowa nr 5, drugie Szkoła Pod­sta­wowa nr 10, a trze­cie miejsce zajęła Szkoła Pod­sta­wowa nr 2. Nato­mi­ast w starszej grupie wiekowej pier­wsze miejsce zajęło Gim­nazjum nr 3 (opiekun, Tomasz Chmielews­ki), drugie Gim­nazjum nr 2, a trze­cie miejsce zajęło Gim­nazjum nr 1. Orga­ni­za­torem konkur­su trady­cyjnie już był Urząd Miejs­ki w Żarach — Wydzi­ał Spraw Oby­wa­tel­s­kich przy współudziale Komendy Powia­towej Państ­wowej Straży Pożarnej w Żarach.
Cenne nagrody indy­wid­u­alne i zespołowe dla szkół oraz słod­ki poczęs­tunek dla uczest­ników konkur­su ufun­dował Bur­mistrz Mias­ta Żary, zaś rolę gospo­darza turnieju pełniła Szkoła Pod­sta­wowa nr 5 w Żarach.
Zwycięz­com grat­u­lu­je­my i życzymy dal­szych sukcesów na elim­i­nac­jach powia­towych, które odbędą się już w przyszłym tygod­niu we wtorek 23 mar­ca br. o godz. 9:30 w świ­etl­i­cy Komendy Powia­towej Państ­wowej Straży Pożarnej w Żarach.