XI Mistrzostwa Euroregionu „Pro-Europa-Viadrina”

W Słu­bi­cach z udzi­ałem zawod­ników z wojew­ództw lubuskiego, zachod­niopo­morskiego i z Niemiec odbyły się XI Mis­tr­zost­wa Eurore­gionu „Pro-Europa-Viad­ri­na”, mimo pada­jącego deszczu uzyskano szereg wartoś­ciowych wyników. Bard­zo dobrze w tych zawodach zaprezen­towali się lekkoatle­ci z naszego Gim­nazjum, którzy zdobyli aż 14 medali w tym 4 złote.

Wśród młodzików w biegu na 100 m. zwyciężył Rafał Ryk ‑12,10 s, przed Marcin­em Sta­chowem 12,29 s, Rafał zajął również drugie miejsce w biegu na 300 m. z wynikiem 39,94 s. Mateusz Nocek wygrał skok w dal z wynikiem 5,13 m, w biegu na 600 m. na trzec­im miejs­cu podi­um stanęła Ani­ta Nguyen ‑1,53,29 s, nato­mi­ast Adri­an­na War­da była dru­ga w biegu na 100 m.- 13,32 s. i trze­cia w biegu na 300 m. ‑44,67 s. W konkur­sie pch­nię­cia kulą na drugim miejs­cu był Jakub Mikun­da ‑11,37 m. a na trzec­im zawody ukończył Krzysztof Stępień ‑10,44 m.

W zawodach wys­tąpili również najmłod­si lekkoatle­ci z naszej szkoły – dzieci starsze, które dopiero zaczy­na­ją swo­ją przy­godę z lekką atle­tyką. W biegu na 100 m. wspól­nie z młodz­iczka­mi wys­tąpiła Karoli­na Rajko która wygrała ze starszy­mi koleżanka­mi uzysku­jąc znakomi­ty czas 13,23 s, Karoli­na również zwyciężyła w biegu na 300 m z wynikiem 43,81 s. W konkur­sie skoku w dal Ada Chudz­ińs­ka zajęła trze­cie miejsce skacząc na odległość 4,28 m, Ada również była trze­cia w pch­nię­ciu kulą 9,05 m, również trze­cie miejsce wśród chłopców wywal­czył Patryk Kuśnierz uzysku­jąc 7,92 m. Tuż za podi­um finałowy bieg na 60 m ukończył Kamil Rab­ie­ga z cza­sem 8,62 s.
Były to już ostat­nie zawody na sta­dion­ie w tym roku kalen­dar­zowym, na kole­jne przyjdzie poczekać młodym lekkoatle­tom do sty­cz­nia, kiedy to wys­tąpią w zawodach na hali.