2 Mityng Lekkoatletyczny pod patronatem Burmistrza Miasta Żary

W hali Gim­nazjum nr 3 w Żarach 4 lutego 2015 r. odbył się II Halowy Noworoczny Mityng Lekkoatle­ty­czny pod patronatem Bur­mistrza Mias­ta Żary. W zawodach wys­tar­towały: SP Witoszyn, ZS Gra­bik, SP Lipin­ki Łuży­ck­ie, SP Złot­nik oraz żarskie szkoły: SP 1, SP 5, SP 8 i Zespół Szkół — w sum­ie ok 80 młodych zawod­ników  rywal­i­zowało w czterech konkurenc­jach: w skoku wzwyż, w rzu­cie piłką lekarską, i w bie­gach na 30 i 350 m. Atrak­cyjne nagrody dla pier­wszych sześ­ciu zawod­ników z każdej konkurencji ufun­dowali: Starost­wo Powia­towe w Żarach, Urząd Mias­ta Żary,  Gim­nazjum nr 3 Żary i MLKS Agros Żary, a wręczane były przez: Panią Bur­mistrza Mias­ta Danutę Madej, Wice­bur­mistrza Mias­ta pana Olafa Napiórkowskiego, Dyrek­to­ra MOSRiW pana Andrze­ja Marku­la­ka oraz Dyrek­to­ra Gim­nazjum nr 3 pana Jac­ka Olczy­ka. Puchar Bur­mistrza Mias­ta za zwycięst­wo w klasy­fikacji drużynowej otrzy­mała  SP nr 8 z Żar, drugie miejsce zajęła SP nr 1 z Żar a trze­cie SP ze Złot­ni­ka, nagrodę dla najlep­szego tren­era otrzy­mał pan Dar­iusz Kołacz ze SP nr 8 w Żarach. W skoku wzwyż wśród dziew­cząt zwyciężyła: Bielak Natalia (SP 8) – 1,35 m. przed Kwiatkowską Adri­an­ną (SP 8)-1,20 m. i Niną Pawłow(SP 1)-1,20 m., wśród chłopców zło­ty medal zdobył Murias Mateusz (SP 1)- 1,38 m. sre­brny ‑Ardeli Daw­id (SP 8)-1,30 m. a brą­zowy- Jan Góra (SP 8)- 1,25 m. W rzu­cie pił­ka lekars­ka z ustaw­ienia tyłem nad głową zwyciężyła Kucz­ma Zuzanna(SP 8) 12,70 m, przed Kingą Kinal (SP Wymi­ar­ki) 11,70 m. i Dag­marą Mar­czuk (SP Gra­bik) 10,70 m., wśród chłopców wygrał Chabini­ak Michał (SP Złotnik)-10,45 m. przed Hubertem Kucharskim (SP 8)- 9,30 m. i Mateuszem Chudzikiem (SP 8) ‑7,75 m. Najszyb­szą zawod­niczką w biegu na 30 m okaza­ła się Żelazek Emil­ia (SP 1)-4,88s. która wyprzedz­iła w biegu finałowym Zuzan­nę Mistoń(ZS) ‑5,03 s. i Nikolę Kra­sowską 5,12 s. (SP 8), w grupie chłopców zwyciężył Chabini­ak Michał (SP Złotnik)-4,81 s. przed Mateuszem Szczepa­ni­akiem (SP Lipin­ki)- 4,83 s. i Nor­bertem Płosza­jskim  (SP Wymiarki)-5,07 s. Bieg na 350 m. chłopców wygrał Murias Mateusz(SP 1) – 54,46 s. przed Szy­monem Delak (SP Lipinki)-57,17 oraz Janem Kuź­niarem (SP 1)- 57,58 s. a wśród dziew­cząt zło­ty medal zdobyła Natalia Bielak(SP 8)-56,02 s. wyprzedza­jąc Zuzan­nę Mis­toń (SP 1 Żary)-58,93 s., a brą­zowy medal zdobyła Kor­nelę Murawską (SP 8 )-65,15 s.  Orga­ni­za­tora­mi I Halowego Mityn­gu Lekkoatle­ty­cznego było Gim­nazjum nr 3 oraz MLKS Agros Żary.