Paulina laureatką konkursu polonistycznego

Pauli­na Klisows­ka z klasy 3a została lau­re­atką wojew­ódzkiego konkur­su polonisty­cznego. Grat­u­lu­je­my!

Konkurs języ­ka pol­skiego to najważniejsze wydarze­nie doty­czące tego przed­mio­tu w gim­nazjum. Składał się z czterech etapów. Pier­wszy z nich  szkol­ny —  w którym uczniowie rozwiązy­wali test językowy i pisali wypra­cow­anie na określony tem­at. W następ­nym etapie  rejonowym  uczest­niczyło 588 uczniów z całego wojew­ództ­wa. Oni także mieli do napisa­nia wypra­cow­anie na jeden z trzech tem­atów. Gim­naz­jal­iś­ci, którzy uzyskali wyma­ganą liczbę punk­tów, zak­wal­i­fikowali się do eta­pu wojew­ódzkiego, było ich 113. Pole­gał on na napisa­niu kole­jnego wypra­cow­a­nia. Tym razem tem­aty były jeszcze trud­niejsze. Do ścisłego finału wojew­ódzkiego, który odbył się 27 mar­ca w Gor­zowie, zak­wal­i­fikowało się 35 uczniów. W finale uczest­ni­cy konkur­su odpowiadali ust­nie na dwa wylosowane pyta­nia. Pauli­na odpowiedzi­ała na pyta­nia śpiewa­ją­co i uzyskała tytuł lau­re­a­ta. To jej wiel­ki sukces oku­pi­ony ciężką pracą. W nagrodę zwol­niona jest ze zdawa­nia pisem­nej częś­ci egza­minu z języ­ka pol­skiego, a 14 kwiet­nia będzie uczest­niczyć w spotka­niu z Lubuskim Kura­torem Oświaty, na którym zostaną pod­sumowane wyni­ki wojew­ódz­kich konkursów przed­miotowych.