3 Halowy Mityng Lekkoatletyczny

W hali Gim­nazjum nr 3 w Żarach 11 lutego 2016 r. odbył się III Halowy Mityng Lekkoatle­ty­czny o Puchar Bur­mistrza Mias­ta Żary. Orga­ni­za­torem zawodów było Gim­nazjum nr 3 oraz MLKS „Agros” Żary nato­mi­ast współor­ga­ni­za­tora­mi Urząd Mias­ta i Starost­wo Powia­towe w Żarach, spon­so­ra­mi nagród byli także Pol­s­ki Związek Lekkiej Atle­ty­ki, Hur­tow­n­ia Spoży­w­cza „Darex”, Drukar­nia „Chro­ma” oraz Cukier­nia Grodz­cy, patronat medi­al­ny nad imprezą objęła Gaze­ta oraz Telewiz­ja Region­al­na.

Mityng otworzyła Pani Bur­mistrz Mias­ta Danu­ta Madej, a medale oraz atrak­cyjne nagrody dla pier­wszych sześ­ciu zawod­ników w każdej konkurencji wręcza­li Wice­bur­mistrz Mias­ta pan Olaf Napiórkows­ki oraz dyrek­torzy Gim­nazjum 3 pan Jacek Olczyk i Euge­niusz Gabas. Pon­ad 150 zawod­ników ze szkół pod­sta­wowych z Nowej Soli, Lub­s­ka, Trze­biela, Lip­inek Łuży­c­kich, Olbrach­towa, Wymi­arek, Gra­bi­ka oraz z Żar wys­tar­towało w czterech konkurenc­jach: w skoku wzwyż, w rzu­cie piłką lekarską z ustaw­ie­nie tyłem nad głową oraz w bie­gach na 30 i 350 m. W klasy­fikacji drużynowej już po raz trze­ci tri­um­fowała Szkoła Pod­sta­wowa nr 8 z Żar-36 pkt. (p. Dar­iusz Kołacz), przed ZS Gra­bik-26 pkt. (p. Tere­sa Gielicz) i SP 1 Żary- 23 pkt. (p.A.Stachów). W skoku wzwyż dziew­cząt zło­ty medal zdobyła Wik­to­ria Poniewier­ka ‑1,30 m, sre­brny Niko­la Dzierybko‑1,25 m (obie SP 8 Żary), brą­zowy Oli­wia Jawors­ka (SP 3 Żary)-1,25 m., wśród chłopców zwyciężył Szy­mon Rochow­icz (SP 3 Żary)- 1,35 m, przed Marcin­em Jungiem (SP 1 Żary)-1,35 m. i Michałem Piotrowskim oraz Michałem Paligą (SP 5 Żary)-1,30 m. W rzu­cie piłką lekarską dziew­cząt (2kg) wygrała Kinga Kinal (SP Wymi­ar­ki) z reko­r­dem mityn­gu- 13,20 m, na drugim miejs­cu była Dag­mara Mar­czuk ‑12,40 m, a na trzec­im Karoli­na Czaplic­ka (obie ZS Gra­bik)- 11,80 m., wśród chłopców zwyciężył Oskar Rozkows­ki (SP Olbrachtów)- 9,61 m, przed Kon­ra­dem Woj­ciechow­iczem (ZS Gra­bik)- 8,76 m, i Hubertem Buga­jem (SP 8 Nowa Sól)- 8,73 m. Wśród sprint­erek w biegu na 30 m dziew­cząt tri­um­fowała Anas­taz­ja Ster­ma (SP 8 Nowa Sól)-4,94 s. na drugim miejs­cu bieg ukończyła Anna Caruk (SP 2 Żary)-5,13 s, a trze­cia była Niko­la Dziery­bko (SP 8 Żary)- 5,16 s. W grupie chłopców najszyb­szym okazał się Marcin Jung (SP 1 Żary)- 4,74 s. sre­brny medal zdobył Sarnows­ki Krys­t­ian (OLA Lub­sko)- 4,85 s. a brą­zowy medal zdobył Hubert Bugaj (SP 8 Nowa Sól)- 4,97 s. W biegu na 350 m dziew­cząt nowy reko­rd mityn­gu ustanow­iła Jolan­ta Panek (G 3 Żary) ‑55,43 s, drugie miejsce zajęła Klau­dia Nowak (SP 3 Żary)- 60,33 s, a trze­cie Jago­da Urbańs­ka (SP 8 Żary)- 61,70 s. W grupie chłopców zwyciężył Kamil Gieru­la — 55,17 s. przed Kon­ra­dem Woj­ciechow­iczem (obaj ZS Gra­bik)- 55,57 s. i Maciejem Onu­chowskim (SP 1 Żary)-56,35 s.

WYNIKI ZAWODÓW

ZDJĘCIA Z ZAWODÓW