Nabór do klasy sportowej lekkoatletycznej

Zaprasza­my wszys­t­kich uczniów klas szóstych do udzi­ału w pier­wszej w Żarach klasie o pro­filu sportowym (lekkoatle­ty­ka). Nasi uczniowie osią­ga­ją bard­zo dobre wyni­ki w nauce (lau­reaci olimpiad przed­miotowych), oraz we współza­wod­nictwie sportowym (I miejsce we współza­wod­nictwie sportowym w wojew­ództwie w 2014/15 r.) W 2015 r. zostało pod­pisane porozu­mie­nie pomiędzy Pol­skim Związkiem Lekkiej Atle­ty­ki a Bur­mistrzem Mias­ta panią Danutą Madej doty­czące udzi­ału w pro­gramie „Lekkoatle­ty­ka dla każdego” w klasach sportowych.

ZGŁOSZENIA DO KLASY MOŻE DOKONAĆ RODZIC (LUB OPIEKUN PRAWNY) DO KOŃCA KWIETNIA 2016 r. TELEFONICZNIE —  pod numerem szkoły: 68 470–45-77 lub D.Wisz tel. 696261430 LUB W SEKRETARIACIE GIMNAZJUM.

Wszyscy uczniowie klasy sportowej mają zapewnione dar­mowe obi­ady, wodę do picia, sprzęt sportowy (ortal­iony, dresy, obuwie biegowe), udzi­ał w zawodach sportowych na tere­nie kra­ju i zagranicą. Pod­czas ferii zimowych i let­nich orga­ni­zowane są obozy sportowe. Umożli­wiamy przeprowadze­nie cyk­licznych badań lekars­kich sportowych, oraz pomoc fizjoter­apeu­ty i diete­ty­ka. Zaję­cia w wymi­arze 10 godzin tygod­niowo odby­wać się będą na nowoczes­nych obiek­tach sportowych (bież­nia i skocz­nia o naw­ierzch­ni tar­tanowej, boisko ze sztuczną naw­ierzch­nią, pełnowymi­arowa hala sportowa), a od 2017 r. zaję­cia będą odby­wać się na wyre­mon­towanym, nowoczes­nym sta­dion­ie lekkoatle­ty­cznym „Syre­na”.

klasy_sportowe_ulotka_2016ZOBACZ NASZĄ ULOTKĘ