Lubuski Młodzieżowy Festiwal Piosenki, Pro Arte

W sobotę, 16 kwiet­nia w żarskiej „Lunie” odbył się Powia­towy Konkurs Piosen­ki Dziecięcej i Młodzieżowej „Pro Arte”, orga­ni­zowany przez Żars­ki Dom Kul­tu­ry i Region­alne Cen­trum Ani­macji Kul­tu­ry w Zielonej Górze. Na sce­nie zaprezen­towało się około 50 solistów i zespoły wokalne w czterech kat­e­go­ri­ach wiekowych. W częś­ci młodzieżowej /gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne/ zaprezen­towały się wokalist­ki sekcji wokalnej „DUO” Gim­nazjum nr 3 w Żarach Maja Kowal­s­ka i Julia Marcin­iszyn. Rada Artysty­cz­na przyz­nała kil­ka wyróżnień oraz trzy nom­i­nac­je do finału wojew­ódzkiego. Wśród lau­re­atów i nomi­nowanych znalazła się Maja Kowal­s­ka, która będzie reprezen­tować powiat żars­ki na finale wojew­ódzkim, który odbędzie się 5 maja w Sule­chowskim Domu Kul­tu­ry. Dru­ga nasza wokalist­ka Julia Marcin­iszyn otrzy­mała wyróżnie­nie. Grat­u­lu­je­my.

Festwial-piosenki_03WIĘCEJ ZDJĘĆ