Złote dziewczyny z Gimnazjum nr 3

W Babi­moś­cie odbył się finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w sztafe­towych bie­gach przeła­jowych.  Po zwycięst­wach w Powia­towej Olimpiadzie Młodzieży drużyny dziew­cząt i chłopców z Gim­nazjum nr 3 w Żarach znalazły się wśród najlep­szych zespołów w wojew­ództwie. Rewela­cyjnie spisała się mło­da druży­na dziew­cząt z naszej szkoły, która z dużą przewagą wygrała finał wojeówdz­ki. Dziew­czę­ta wys­tąpiły w składzie: Zuzan­na Mis­toń, Natalia Bielak, Natalia Czech, Emil­ia Żelazek, Jolan­ta Panek, Iga Świątek, Mar­ty­na Bardel, Oli­wia Derez­ińs­ka, Julia Kuśnierz i Nicole Kokosz­ka.

Wśród chłopców trwała bard­zo zacię­ta wal­ka do ostat­nich metrów, n ieste­ty chłop­cy z naszej szkoły upla­sowali się na czwartym miejs­cu tracąc do zwycięzców tylko 4 sekundy. Druży­na wys­tąpiła w składzie: Daw­id Ardeli, Mateusz Murias, Eryk Klimek, Miłosz Bielak, Daniel Szwarc, Jakub Zienkiewicz, Natan Byli­nows­ki, Bartłomiej Krut­nik, Mateusz Niemiro i Piotr Pałę­ga.