Maja w finale XVII Ogólnopolskiego Festiwalu „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” Kraków 2016

5 listopa­da 2016 roku w Bieruńskim Ośrod­ku Kul­tu­ry odbyły się śląskie elim­i­nac­je do XVII Ogólnopol­skiego Fes­ti­walu Dzieci i Młodzieży „Tęc­zowe Piosen­ki” Jana Woj­da­ka – Kraków 2016. Celem fes­ti­walu jest pro­mowanie młodych tal­en­tów, zachę­canie do  śpiewa­nia, przełamy­wa­nia bari­er. Twór­cą fes­ti­walu jest pan Jan Woj­dak, wokalista, kom­pozy­tor znanego zespołu “Wawele”, który goś­cił pod­czas elim­i­nacji które odbyły się w Bieruniu. Zachę­cał młodzież i dzieci do wys­tępowa­nia, rozwi­ja­nia swoich tal­en­tów, ambicji, życzył powodzenia. W tym roku w elim­i­nac­jach wys­tąpili młodzi artyś­ci z : Rzes­zowa, Żor, Porąb­ki, Kłobuc­ka, Bojszów, Krakowa, Rydułtów, Rab­ki Zdro­ju, Zabier­zowa, Gli­wic, Pszczyny, Gło­gowa, Lędzin, Bieru­nia, Kasiny Wielkiej,  Młodowa , Różanek , Biel­s­ka Białej oraz Żar.
Sekcję wokalną „Duo” Gim­nazjum nr 3 w Żarach reprezen­towały : Maja Kowal­s­ka i  Julia Marcin­iszyn w kat­e­gorii 14 – 16 lat oraz Ania Gielicz w kat­e­gorii 17 – 23 lata. Nasze wokalist­ki zaprezen­towały się z bard­zo dobrej strony wykonu­jąc przy­go­towany reper­tu­ar fes­ti­walowy przed licznie zgro­mad­zoną pub­licznoś­cią.
Wykon­aw­ców pię­ciu kat­e­gorii wiekowych oce­ni­ało jury w składzie: pani Arisa Vin­ci– piosenkar­ka, prze­wod­niczą­ca jury, pan Jan Stępień– dzi­en­nikarz muzy­czny Radia Kraków, Jan Woj­dak– muzyk, kom­pozy­tor, twór­ca  zespołu “Wawele”. Po przesłucha­niu pon­ad 70 solistów i zespołów wokalnych wśród nomi­nowanych przez jury do Finału XVII Ogólnopol­skiego Fes­ti­walu Dzieci i Młodzieży „Tęc­zowe Piosen­ki” Jana Woj­da­ka znalazła się Maja Kowal­s­ka za wyko­nanie piosen­ki „Anioły snów”.
Finał XVII Ogólnopol­skiego Fes­ti­walu „Tęc­zowe Piosen­ki” odbędzie się na sce­nie Nowohuck­iego Cen­trum Kul­tu­ry w Krakowie w dni­ach 12 – 13 listopa­da 2016 roku.

teczowe-piosenki-jana-wojdaka-2015-plakat

bierun-2016