Lubuska Olimpiada Młodzieży w Biegach Przełajowych

W Kali­nowych Polach k. Świebodz­i­na odbył się finał wojew­ódz­ki w indy­wid­u­al­nych i drużynowych bie­gach przeła­jowych.
Rewela­cyjnie zaprezen­towali się zawod­ni­cy z naszej szkoły. Indy­wid­u­al­nie, zło­ty medal w roczniku 2002/04 wywal­czyła, będą­ca w rewela­cyjnej formie, Natalia Bielak, która bieg wygrała ze znaczną przewagą.

W zma­gani­ach drużynowych złote medale w roczniku 2005-06 zdobyły dziew­czę­ta, które pobiegły w składzie: Oli­wia Gór­ni­ak, Emil­ia Pioś, Ola Jobczyk-Kli­mas, Emil­ia Fabiszews­ka, Emil­ia Sier­ak i Karoli­na Kloc. W roczniku 2002-04 dziew­czę­ta dla Szkoły Pod­sta­wowej nr 5 im. Pol­s­kich Noblistów w Żarach uzyskały tytuł najlep­szej w wojew­ództwie, bieg­nąc w składzie: Natalia Bielak, Emil­ia Żelazek, Zuzan­na Mis­toń, Natalia Czech, Aga­ta Hadrosek i Anna Śred­ni­awa. Chłop­cy upla­sowali się na 3 miejs­cu, a wys­tąpili w składzie: Mateusz Murias, Michał Machu­lak, Kamil Bier­nat, Paweł Hirsch, Fil­ip Radz­im­s­ki i Maksy­mil­ian Rom­bal­s­ki.