Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach

13 grud­nia br. uczniowie klas czwartych odwiedzili MBP w Żarach. Bib­liotekarze oprowadzili uczniów po odd­zi­ałach bib­liote­ki, zapoz­nali z jej księ­gozbiorem i pokaza­li w Czytel­ni Ogól­nej możli­wość sprawdza­nia dostęp­noś­ci poszuki­wanych książek za pomocą kom­put­era.

Uczniowie mieli także okazję obe­jrzenia filmiku w tech­nologii 3D w spec­jal­nie wyz­nac­zonej do tego typu pro­jekcji sali bib­liote­ki. Zapoz­nali się z Odzi­ałem dla Dzieci MBP, w tym nowoś­ci­a­mi wydawniczy­mi. Obe­jrzeli wys­tawę Kole­b­ka, na której swo­je prace poe­t­y­ck­ie i plas­ty­czne prezen­towali uczniowie KSP w Żarach. Dowiedzieli się także o możli­woś­ci prezen­towa­nia na wys­tawach bib­liote­ki włas­nej twór­c­zoś­ci, zbiorów kolekcjon­er­s­kich i sposo­bie pochwale­nia się swoi­mi pas­ja­mi.

Zdję­cia