Śpieszymy z pomocą dla Ukrainy!

Szkolne Koło Wolon­tariatu włącza się w prowad­zoną przez Pol­s­ki Czer­wony Krzyż akcję pomo­cy Ukrainie.

Zbier­amy:

1. Wszelkie artykuły dla dzieci (mleko mody­fikowane, posił­ki w słoiczkach, kasz­ki, musy, mokre chus­tecz­ki, pieluchy, kre­my i inne środ­ki czys­toś­ci)
  2. Żywność trwałą, o długim ter­minie spoży­cia (kon­ser­wy, kabanosy, batony pro­teinowe, orzechy, słody­cze, mleko UHT, płat­ki śni­adan­iowe), zwłaszcza te pro­duk­ty, które możli­we są do bezpośred­niego spoży­cia
  3. Kos­me­ty­ki i chemię (żele pod prysznic, szam­pony, mydła, pasty, szc­zotecz­ki do zębów, pod­pas­ki, płyny do pra­nia, mycia naczyń itp.)
  4. Środ­ki opa­trunk­owe (koce ter­miczne, gazy, kom­presy, ban­daże, ampuł­ki soli fizjo­log­icznej, rękaw­icz­ki jed­no­ra­zowe, opas­ki uciskowe, noży­cz­ki do opa­trunk­ów itp.)
  5. Leki pier­wszej potrze­by wydawane bez recep­ty (prze­ci­w­bólowe, prze­ci­w­gorączkowe, odkaża­jące)
  6. Koce, śpi­wory, kari­maty, bieliznę ter­miczną, ter­mo­fory, ter­mosy i kub­ki ter­miczne, ciepłą odzież – wszys­tko, co poz­woli na ogrzanie się w cza­sie oczeki­wa­nia na grani­cy
  7. Latar­ki z zapasem baterii

Wszys­tkie zebrane dary zostaną dostar­c­zone do żarskiego odd­zi­ału rejonowego PCK, a następ­nie przekazane potrze­bu­ją­cym oby­wa­telom Ukrainy.

Dary należy przynosić do gabi­ne­tu psy­cholo­ga (pier­wsze piętro) w godz­i­nach:

Poniedzi­ałek     11.30 – 12.30

Wtorek                9.30 – 11.00