Z logiką na ty — 3 miejsce

Dnia 1 grud­nia 2012 roku odbył się VIII Konkurs Matem­aty­czny „ Z Logiką na TY” orga­ni­zowany przez Gim­nazjum nr 2 w Żarach pod Hon­orowym Patronem Bur­mistrza Mias­ta Żary.
W imie­niu naszej szkoły udzi­ał wzięli Manuela Bąkows­ka, Maciej Gaca i Natalia Miel­niczek z klasy III A oraz Anna Śli­wkiewicz, Klau­dia Karatysz i Oli­wia Wawrzeń  z klasy II C.
Konkurs podzielony był na dwa  etapy: indy­wid­u­al­ny i grupowy. Na etapie indy­wid­u­al­nym należało rozwiązać 30 zadań. Poziom trud­noś­ci zadań był zróżni­cow­any. O łatwych do pod­ch­wytli­wych i skom­p­likowanych.
W trak­cie trwa­nia częś­ci grupowej należało rozwiązać 16 zadań.  Jed­nym z zadań były „Okrę­ty”, ale nie w wyda­niu, które znamy.
Choć całość konkur­su moż­na uznać za dość zaw­iłą nasza szkoła zajęła 3 miejsce eta­pu zbiorowego tuż po Gim­nazjum Katolickim ( zdoby­w­cy 1 miejs­ca) i Gim­nazjum nr 2 (zdoby­w­cy 2 miejs­ca), A Natalia Miel­niczek zajęła 2 miejsce w etapie indy­wid­u­al­nym i otrzy­mała w nagrodę książkę „Niesamowite miejs­ca świa­ta”.
Orga­ni­za­torzy postarali się także o słod­ki poczęs­tunek.

Poniżej zada­nia i zdję­cia z konkur­su:

Z LOGIKĄ NA TY